Ilze Elbere

Studē: LU Bioloģijas fakultātē, bakalaura studiju programmā „Bioloģija”.
Hobiji: Ģitārspēle, dzeja, rokdarbi, aerobika, brīvprātīgais darbs.
Raksturo: Izteikta optimiste, sabiedriska, labsirdīga, tieša, zinātkāra, mērķtiecīga, aizrautīga, entuziasma un drosmes pilna, gandrīz vienmēr smaidīga, tomēr stūrgalvīga, reizēm neuzmanīga un mazliet izklaidīga.  
Moto: Dari to, ko mīli, un iemīli to, ko dari!

Ilze Elbere Kristapa Morberga stipendiju 2 200 eiro apmērā ieguvusi 2014./2015.akad. gadā. Par sevi stāsta:

„Šobrīd esmu LU Bioloģijas fakultātes 3.kursa studente – dabas bērns, kam patīk izzināt bioloģiskas struktūras, kuras ikdienā ar acīm nav saskatāmas. 

Studiju sākums bija zīmīgs, uzvarēju pirmkursnieku runas konkursā un ieguvu iespēju uzrunāt studentus, pasniedzējus un citus klausītājus Aristoteļa svētkos 2012. Tas deva patīkamu motivāciju iesaistīties studiju dzīvē ar vēl lielāku atdevi. Joprojām ar katru dienu tikai vairāk pārliecinos, ka esmu īstajā vietā.

Papildus studijām jau kopš pirmā kursa otrās puses daudz brīvā laika pēc lekcijām pavadu Latvijas Biomedicīnas pētījumu un studiju centrā, kur šobrīd esmu iesaistījusies divos zinātniskos pētījumos: par MODY (Maturity Onset Diabetes of the Young) un tā ģenētisko diagnostiku, kā arī par diabēta ārstēšanā plaši pielietota medikamenta, metformīna, farmakokinētiku. Pagājušajā gadā izstrādāju savu kursa darbu par adenozīna A3 receptoriem šūnās (saistībā ar sirds išēmiskajām slimībām).

Vasarās iesaistos brīvprātīgajā darbā savā dzimtajā novadā, Saldū, piedalos nometnēs bērniem no daudzbērnu un maznodrošinātām ģimenēm, ko rīko biedrība „Velte”. Šis darbs silda sirdi un palīdz nepazaudēt dzīves īstās vērtības.

Šobrīd mans entuziasms un degsme saistībā ar to, ko daru, tikai aug. Ir idejas, nodomi un nopietni plāni tuvākai un tālākai nākotnei. Daļu no tā noteikti palīdzēs piepildīt tieši šī iegūtā stipendija.

Kļūt par K. Morberga stipendiāti jau otro reizi man ir īpaši liels pagodinājums. Pateicoties šai iespējai, varēšu pilnvērtīgi pievērsties studijām, zinātniskajai darbībai un sevis attīstīšanai. Šis atbalsts man ir ļoti nozīmīgs, tas ļaus neapstāties uzsāktajā ceļā uz manas dzīves mērķu piepildīšanu. Esmu tiešām pateicīga LU Fondam par doto iespēju un atbalstu!”

2015. gadā Ilze aizstāvējusi bakalaura darbu par tēmu "Antidiabētiskā medikamenta metformīna lietošanas ietekme uz cilvēka zarnu mikrobiomu" un turpina studijas maģistrantūrā.