Andrejs Eglīte

Mecenāts, Amerikas latvietis Andrejs Eglīte ir dzimis 1938. gada 11. aprīlī Rīgā. Abiem Andreja vecākiem – Annai Marijai Eglītei (1907-2001) un Jānim Eglītem (1906-1988) – paticis un padevies darbs ar bērniem, viņi strādājuši par pedagogiem. 1942. gada 9. februārī ģimenē ienāca Andreja Eglīša māsa Dace.

Kad tuvojās Otrā pasaules kara beigas, ģimene pieņēma grūtu lēmumu – izceļot uz Vāciju. Tur viņi mitinājās bēgļu nometnēs, līdz 1949. gadā devās uz ASV, kur apmetās netālu no Amsterdamas pilsētas Ņujorkas štatā.

Vēlāk ģimene pārcēlās uz Linkolnu, kur Andrejs turpināja bēgļu nometnēs iesāktās skolas gaitas un 1956. gadā absolvēja Linkolnas vidusskolu. Jau drīz Andrejs sāka inženierzinātņu studijas Nebraskas  Universitātē, kā arī iestājās studentu korporācijā "Latvia".

1961. gadā Andrejs tika iesaukts ASV Armijas aktīvajā bruņoto spēku daļā, kur palika līdz 1963. gadam, pēc tam vēl divus gadus atradās armijas rezervē. Līdz aiziešanai pensijā 2006. gadā strādājis Nebraskas štata tiltu projektēšanas nodaļā.

Kopš 1961. gada ir Daugavas Vanagu (DV) ASV Linkolnas apvienības Mūža biedrs, ir pildījis amatus valdē, šaušanas sporta kopā un revīzijas komisijā.

Viņš ir arī Amerikas Latviešu Apvienības Mūža biedrs Dzintara pakāpē, apbalvots ar apvienības atzinības rakstu par ilggadīgu darbu DV apvienībā.

No 1975. gada Andrejs darbojas Latviešu fondā, kur ir sasniedzis Dzelzs tūkstošnieka pakāpi, kā arī Latviešu Brīvības fondā.

Andrejs Eglīte ir arī Okupācijas muzeja un Latvijas Bērnu fonda atbalstītājs.

Atbalsts

2019. gadā sadarbībā ar "Friends of the University of Latvia" ziedo 25 000 ASV dolāru kognitīvo zinātņu atbalstam Latvijas Universitātē.