Pateicoties Latvijas Universitātes (LU) fonda mecenātu sniegtajam atbalstam, LU jauktais koris “Aura” aktīvi gatavojas dalībai XVI Latviešu Dziesmu un Deju svētkos Kanādā. Kora diriģenta Edgara Vītola vadībā un sadarbībā ar ievērojamo Latvijas komponistu Raimondu Tigulu koris piedāvās bagātīgu māksliniecisko repertuāru. Līdztekus koncertiem koris piedalīsies arī Jāņu svinībās Kanādas Tērvetē un Latvijas Universitātes fonda rīkotajā oficiālajā mecenātu pieņemšanā “Sheraton” viesnīcā, kas norisināsies 4. jūlija pēcpusdienā.

LU fonda valdes priekšsēdētāja Baiba Ebuliņa stāsta: “Mēs esam priecīgi un lepni, ka korim “Aura” ir šī izcilā iespēja būt par viesu kori Latviešu Dziesmu un Deju svētkos Toronto. Šīs tikšanās ir nenovērtējamas mūsu tautas kultūras un tradīciju uszturēšanai tālu no mājām, esot tiltam starp paaudzēm un kontinentiem. Tajā pašā laikā tas ir arī spēcīgs impulss mūsu koristiem un LU fonda komandai nest Latvijas Universitātes vēstījumu plašākā pasaulē, apliecinot, ka Latvijas Universitāte ir ne vien mācību iestāde, bet arī Latvijas sabiedrības virzītājspēks, jo Latvijas Universitāte = Latvijas kalve!”

Dziesmu svētkos “Aura” priecēs ar tautasdziesmu repertuāru, ļaujot klausītājiem atklāt to daudzveidību, bagātību un vietu arī latviešu kora mūzikā. Priekšnesumos izskanēs mūsdienu latviešu komponistu darbi, tostarp arī svētku īpašā viesa Raimonda Tigula kompozīcijas.

Ziemeļamerikas latvieši jau izsenis ir bijuši ļoti nozīmīgs atbalsta sniedzējs Latvijas Universitātes attīstītajiem projektiem un stipendiātiem. Lai pateiktos par ieguldījumu un vienlaikus iepazīstinātu ar Latvijas Universitātes un tās fonda tuvāko gadu ambiciozākajiem projektiem, mecenātu pieņemšanā brīvā atmosfērā tiks pulcēti esošie un potenciālie LU mecenāti.

Viens no nozīmīgākajiem projektiem, par ko LU fonda pārstāvji pieņemšanā pastāstīs plašāk, būs “Latvietis – Nobela prēmijas laureāts”. Tā mērķis ir sagādāt Latvijai pirmo Nobela prēmijas laureātu līdz 2050. gadam. Projektam jau ir saņemti vairāku mecenātu ziedojumi, taču, lai LU fonds varētu to pilnvērtīgi sākt īstenot, iesākumam nepieciešami vēl vismaz 80 000 eiro.

Ne mazāk būtiski ir arī tādi projekti kā Latvijas Universitātes Akadēmiskā centra Veselības mājas izveide; Misiņa bibliotēkas pārcelšana; Prezidenta lasījumi Latvijas Universitātē un daudzi citi, par ko plašāka informācija būs pieejama mecenātu pieņemšanas laikā.

Uz tikšanos Toronto!


Pa kori “Aura”: jauktais koris savu darbību sāka 2004. gadā, apvienojoties studentiem no LU Fizikas un matemātikas fakultātes. Šo gadu laikā tāiedvesmojošais kolektīvs ir piedzīvojis strauju izaugsmi, gūstot panākumus un godalgas gan vietējos, gan starptautiskos konkursos un koncertprojektos. Savu panākumu dēļ “Aura” kopā ar vienu no veiksmīgākajiem mūsdienu kormūzikas autoriem Latvijā Raimondu Tigulu ir aicināti šogad piedalīties arī XVI Latviešu Dziesmu un Deju svētkos Kanādā.

Par LU fonda rīkotajām mecenātu pieņemšanām: LU fonds 2024. gadā ir aizsācis jaunu tradīciju – divas reizes gadā nepiespiestā atmosfērā Mecenātu brokastīs pulcēt kopā LU fonda esošos un potenciālos mecenātus, lai iepazīstinātu ar paveikto un ieskicētu jaunākos projektus, kam nepieciešams mecenātu atbalsts. Pirmais pasākums tika aizvadīts šāgada aprīlī Rīgā, pulcējot LU Zinātņu mājā teju 20 vietējo mecenātu. LU fonda ambiciozo ieceru iedvesmoti, vairāki mecenāti pēc pieņemšanas veica nozīmīgus ziedojumus, primāri sniedzot atbalstu apjomīgākajam no projektiem “Latvietis – Nobela prēmijas laureāts”.

Dalīties

Saistītais saturs

Saņemts atkārtots ziedojums 5000 eiro apmērā
12.06.2024.

Saņemts atkārtots ziedojums 5000 eiro apmērā

Latvijas Universitātes fonds šogad piesaistījis jau teju miljons eiro
06.06.2024.

Latvijas Universitātes fonds šogad piesaistījis jau teju miljons eiro

Aizvadītas pirmās  “Mecenātu brokastis”
17.04.2024.

Aizvadītas pirmās “Mecenātu brokastis”

Noskaidrots Vitauta Tamuža balvas ieguvējs
11.03.2024.

Noskaidrots Vitauta Tamuža balvas ieguvējs