Arheoloģisko izrakumu vadīšanas laikā Vecrīgā 2020.04.09. pie attīrītā senās Rīdziņas upes kādreizējā labā krasta 13. gs. koka stiprinājumiem Kalēju ielā.

Artūrs Tomsons ir 2008.gada VFF absolvents, kurš savulaik saņēma Latvijas Universitātes (LU) fonda stipendiju “Nipon”. Šobrīd Artūrs strādā kā pilnvērtīgs arheologs, veic konsultācijas un veic uzraudzības un izpētes darbus.

Artūra ikdiena sastāv no nepieciešamības nodrošināt arheologa klātbūtni dažādu būvdarbu laikā, pilsētu vēsturiskajos centros un citu kultūras un arheoloģijas pieminekļu teritorijā un aizsargzonās.

Absolvents lepojas ar savu 2018.gada sasniegumu – monogrāfija par senajiem zobeniem un ieroču arheoloģiju Latvijā, kas balstīta 2012.gadā LU VFF aizstāvētajā promocijas darbā. To pārraidīja LNT kanālā: https://skaties.lv/zinas/latvija/sabiedriba/klaja-nacis-unikals-petijums-par-zobeniem-kadi-senak-lietoti-latvijas-teritorija/ . Kā arī viņš priecājas, ka ir iespēja vadīt biedrību Latvija Arheoklubs un organizēt eksperimentālās arheoloģijas projektus.

Bijušajam LU fonda stipendiātam ikdienas motivāciju un iedvesmu sniedz ikvienas nozares aizsācēju biogrāfijas, iedvesmojoši pirmatklājēju stāsti. Visvairāk motivē būšana dabā, ceļošana, vēsturisko arheoloģisko vietu apmeklējumi, kā arī darbošanās eksperimentālajā arheoloģijā ar pašu izgatavotu seno rīku kopiju un aizvēstures tehnoloģiju mūsdienīgu testēšanu.

Absolvents jau kopš bērnības zināja, ka arheoloģijas joma būs tā, kurā viņš darbosies, viņam bija skaidrs, ka viņš saistīs savu dzīvi ar vēstures studijām ar tālāku specializāciju arheoloģijā. Tāpēc viņa mērķis ir uzlabot sabiedrības izpratni par kultūras mantojuma saglabāšanu kopumā, tajā skaitā veicināt arheoloģijas nozares saglabāšanu un attīstību.

Artūrs uzskata, ka ir svarīgi atbalstīt jaunos studentus un pētniekus, lai nebūtu jāziedo savs brīvais laiks savai dzīves nodrošināšanai, lai nebūtu jādomā par to, kā kvalitatīvi apvienot darbu ar studijām. Studiju gados stipendijas iegūšana viņam bijusi ļoti nozīmīga. Tā ļāva iegūt nepieciešamo laiku pētījuma rakstīšanai un, investējot daļu naudas aprīkojumā, arī pētījuma kvalitatīvākai realizācijai, jo ne visām studiju institūcijām ir pieejams nepieciešamais aprīkojums.

Absolvents LU fondam vēl: “Turpināt sniegt pozitīvismu un atbalstu tiem, kam tas patiešām ir vajadzīgs. Šo atbalstu spēju novērtēt arī pēc vairāk kā 10 gadiem.”

_____________

Par LU fondu 

Jau kopš 2004. gada Latvijas Universitātes fonds nodrošina iespēju mecenātiem un sadarbības partneriem atbalstīt gan LU, gan citas vadošās Latvijas augstskolas, tā investējot Latvijas nākotnē. LU fonda prioritātes ir atbalstīt izcilākos studentus un pētniekus, veicināt modernas mācību vides izveidi, kā arī universitātes ēku būvi un rekonstrukciju.

Dalīties

Saistītais saturs

Viktorija Vitkovska: jaunu pretvēža līdzekļu meklējumos
09.04.2021.

Viktorija Vitkovska: jaunu pretvēža līdzekļu meklējumos

Nineļa Miriama Vainšeļbauma: meklējot vēža Ahileja papēdi
27.01.2021.

Nineļa Miriama Vainšeļbauma: meklējot vēža Ahileja papēdi

Kārlis Pleiko: pētījums ar plašu pielietojumu
22.01.2021.

Kārlis Pleiko: pētījums ar plašu pielietojumu

Laura Kadile: degt par to, ko tu dari
14.12.2020.

Laura Kadile: degt par to, ko tu dari

Jānis Šīre: turpināt atbalstīt
03.12.2020.

Jānis Šīre: turpināt atbalstīt

Bernards Kudiņš: esiet stipri un cīnieties!
16.11.2020.

Bernards Kudiņš: esiet stipri un cīnieties!

Kristaps Saršūns: jauns cilvēks var sasniegt visu, svarīgākais ir neapstāties
26.10.2020.

Kristaps Saršūns: jauns cilvēks var sasniegt visu, svarīgākais ir neapstāties