Andris Zoltners. Foto no personīgiem arhīviem.

Amerikas latviešu uzņēmējs un profesors Andris Zoltners nolēmis ziedot 120 000,- ASV dolāru, lai atbalstītu matemātikas nozares attīstību Latvijas Universitātē, iedibinot “Alfreds M. Zoltners Scholars” programmu. Alfreds bija Andra tēvs un viņa piemiņu nesīs jaunā stipendiātu programma, kuras mērķis ir atbalstīt izcilus matemātiķus, lai tie varētu veidot augstākā līmeņa pētniecisko darbu Latvijas Universitātē.  

Raksturojot savu stipendiju prof. Andris Zoltners saka: “Es esmu ieinteresēts atbalstīt, tāpēc ka mani vecāki mīlēja Latviju, un es esmu ieinteresēts palīdzēt jauniem profesoriem attīstīties. Latvija nevar augt bez izglītības.” 

Šobrīd prof. Andris (Endijs) Zoltners ir emeritēts Ziemeļrietumu Universitātes profesors, viens no universitātes izcilības profesoriem (Frederic Esser Nemmers Distinguished Professor Emeritus of Marketing at the Kellogg School of Management at Northwestern University), uzņēmuma ZS Associates dibinātājs. Šis uzņēmums ir ne tikai viens no tirdzniecības analītikas lielākajiem uzņēmumiem pasaulē, bet arī viens no veiksmīgākajiem konsultāciju uzņēmumiem ASV un 2005. gadā tika ievēlēts Čikāgas izcilības uzņēmumu. 2012. gadā prof. Zoltners saņēma ASV Farmaceitiskās vadībzinības asociācijas apbalvojumu par mūža ieguldījumu nozarē. Prof. Zoltners ir vairāku monogrāfiju, kā arī vairāku ietekmīgu pētījumu autors un līdzautors. Prof. Zoltnera pētniecības centrā ir vadībzinātnes tirdzniecības analītikas izpēte. 

Ziedojums sarūpēts ar ASV bezpeļņas organizācijas "Friends of the University of Latvia" palīdzību. Organizācijas valdes loceklis Roberts Blumbergs sadarbībā ar Latvijas Universitātes profesoriem Jurģi Šķilteru, Mārci Auziņu un Andri Ambaini izstrādāja gan sadarbības principus, gan arī stipendijas formātu. 

Jau šovasar tiks uzsākta stipendiātu atlase. Gan ASV, gan Latvijas zinātnieku un LU atbalstītāju vidū ir gandarījums par šo iniciatīvu, jo tā nozīmēs būtisku kvalitātes pieaugumu matemātiskajās zinātnēs Latvija Universitātē. 

Ziedojumu Latvijā administrēs Latvijas Universitātes fonds. Konkursu Latvijas Universitātes fonds izsludinās 1. jūlijā, iespēja pieteikties būs līdz 1. augusta 23:59, pieteikumus sūtot uz fonds@fonds.lv

__________________

Par “Friends of the University of Latvia” 

Labdarības organizācija “Friends of the University of Latvia” (FULV) (501 (c) (3) charity) apvieno latviešu izcelsmes ASV pilsoņus, kuri vēlas atbalstīt Latvijas Universitātes un Latvijas attīstību kopumā, ziedojot stipendijām un attīstības projektiem. FULV ir dibināta 2012. gadā pēc Džona J. Medvecka iniciatīvas. 

Par LU fondu 

Jau kopš 2004. gada Latvijas Universitātes fonds nodrošina iespēju mecenātiem un sadarbības partneriem atbalstīt gan LU, gan citas vadošās Latvijas augstskolas, tā investējot Latvijas nākotnē. LU fonda prioritātes ir atbalstīt izcilākos studentus un pētniekus, veicināt modernas mācību vides izveidi, kā arī universitātes ēku būvi un rekonstrukciju. 

Dalīties

Saistītais saturs

Noskaidrots pirmais A. M. Zoltnera stipendiāts!
01.09.2021.

Noskaidrots pirmais A. M. Zoltnera stipendiāts!

LU fonda administrēts "Mikrotīkls" ziedojums silda zinātni Latvijas Universitātē
10.06.2021.

LU fonda administrēts "Mikrotīkls" ziedojums silda zinātni Latvijas Universitātē

Godinot Jāņa V. Kļaviņa 100 gadi, aicina ziedot viņa piemiņas stipendijai
06.05.2021.

Godinot Jāņa V. Kļaviņa 100 gadi, aicina ziedot viņa piemiņas stipendijai

Uzsākta projekta “Zvaigžņu globusa restaurācija” realizācija
14.04.2021.

Uzsākta projekta “Zvaigžņu globusa restaurācija” realizācija

Tiks piešķirta pirmā Valkas novada izcilības stipendija
13.04.2021.

Tiks piešķirta pirmā Valkas novada izcilības stipendija