Ar lepnumu par izcilību! © Foto: Toms Grīnbergs, LU Komunikācijas un inovāciju departaments

Konkursa kārtībā noskaidroti 36 spējīgākie Latvijas Universitātes (LU) vai citu vietējo augstskolu bakalaura studiju 1. kursa studenti, kuri 2020./2021. akad. gadā iegūs atbalstu – LU fonda administrētu stipendiju.

Pamatstudiju uzsākšana daudziem talantīgiem jauniešiem ir jo īpaši patīkams notikums, jo sekmīgākam studiju startam saņemta kāda no LU fonda mecenātu stipendijām – "Ceļamaize" (12), M.M.V. Petkevičs piemiņas stipendija (15), Latgales "Ceļamaize" (2), Engures nov. pašvaldības stipendija (2), Jelgavas nov. pašvaldības stipendija (3) vai Salaspils nov. pašvaldības stipendija (2).

Kā minēts, šogad saņemts vislielākais pieteikums skaits pēdējos gados. No 116 jauniešiem 55 pretendenti tika aicināti uz nākamo atlases kārtu jeb klātienes interviju.

Stipendiāti 2020./2021. akad. gadā

Stipendija “Ceļamaize”, mecenāts Andrejs Jurgens (1939-2010) un kampaņas ziedotāji. Pirmo gadu LU fonds ir uzsācis jaunu atbalsta programmu, piešķirot stipendiju uz visu bakalaura studiju laiku. Saglabājot augstus rezultātus mācības, jaunieši stipendiju saņems trīs gadus pēc kārtas.


Stipendija “Ceļamaize”, mecenāts “Arčers”


Stipendija “Ceļamaize”, mecenāte Aina Galēja-Dravniece (1925-2013)


Stipendija “Ceļamaize”, mecenāti Anna Justīne Čakste-Rollins un Kāvušu Izglītības un kultūras fonds


Stipendija “Ceļamaize”, mecenāte Vaira Inta Pelēķis-Kristofere


Latgales "Ceļamaize", mecenāts Pīters Aloizs Ragaušs


Minnas Matildes Vilhelmīnes Petkevičs piemiņas stipendija, mecenāte M.M.V. Petkevičs (1860-1943)


Engures novada pašvaldības stipendija

Stipendiju visu bakalaura studiju laiku turpina saņemt Nikola Ošniece, Helēna Skuja Anna Krūmiņa, Katrīna Silva Mierkalne. 


Jelgavas novada pašvaldības stipendija

Atbalstu visu pamatstudiju laiku turpina saņemt Justīne Dižpētere, Krista Ļūmane, Anna Oseņņikova, Agneta Veinberga, Artis Galvanovskis, Romāns Ivaškevičs, Madara Ratniece, Samanta Ose, Edvards Kalniņš.


Salaspils novada pašvaldības stipendija

Visu pamatstudiju laiku stipendiju turpina saņemt Niks Stafeckis, Līva Ozoliņa, Toms Čudars, Santa Krēsliņa, Ilze Emīlija Rence.


Ar lepnumu par izcilību! LU fonds pateicas mecenātiem par atbalstu un ieguldījumu Latvijas nākotnē un jauniešu izaugsmē, kā arī sveic stipendiju ieguvējiem un vēl panākumus turpmākajās gaitās! Paldies stipendiju komisijām par pašaizliedzīgo darbu, izvērtējot pieteikumus!


Par Latvijas Universitātes fondu

Jau kopš 2004. gada Latvijas Universitātes fonds nodrošina iespēju mecenātiem un sadarbības partneriem atbalstīt gan LU, gan citas vadošās Latvijas augstskolas, tā investējot Latvijas nākotnē. LU fonda prioritātes ir atbalstīt izcilākos studentus un pētniekus, veicināt modernas mācību vides izveidi, kā arī universitātes ēku būvi un rekonstrukciju.

Dalīties